Aktualności

Zmiana stawek opłat za odpady w 2020 r.

sty 16, 2020 | Ogłoszenia

Szanowni Państwo! Zapraszamy do zapoznania się z wpisem zawierającym wszystkie niezbędne informacje. Na samym dole posta mogą znajdować się załączniki do pobrania. W przypadku pytań zapraszamy do biura lub kontaktu poprzez formularz kontaktowy, telefon i e-mail …

 

Zmiana stawek opłat za odpady w 2020 r.

W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku od 1 stycznia 2020 r. wprowadzono w całym kraju powszechny obowiązek selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz ustalenia podstawowej stawki opłat za gospodarowanie nimi. Jeżeli właściciel nieruchomości nie będzie wypełniał obowiązku segregowania odpadów, nakładana będzie na niego podwyższona stawka.

Od 1 stycznia 2020 r. stawki opłat za gospodarowanie odpadami dla nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gmin członkowskich Związku ulegną zmianie. Na terenie gminy Niemcza będą wynosiły:

  • 21 zł miesięcznie/mieszkańca,

  • 42 zł miesięcznie/mieszkańca – stawka opłaty podwyższonej, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.

W związku z wprowadzeniem ustawowego obowiązku segregacji od 1 stycznia 2020 r., właściciele nieruchomości, którzy dotychczas deklarowali brak segregacji, otrzymają zawiadomienie o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, uwzględniające nową podstawową stawkę opłaty i dane o liczbie osób zamieszkujących nieruchomość podane w deklaracji. Zmiana stawek opłat nie oznacza konieczności składania nowych deklaracji. Szczegółowe informacje można uzyskać w Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7, ul. Świdnicka 38, 58-200 Dzierżoniów, tel. 74 831 50 02, a także na stronie internetowej http://zgpd7.pl/

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?

Sprawdź poniżej

Czystość i zieleń miejska

Nieruchomości

Aktualności

Jesteśmy blisko Ciebie!

Firma

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skip to content