Aktualności

WARTO WIEDZIEĆ JAK SORTOWAĆ ŚMIECI

sty 24, 2020 | Ogłoszenia

Szanowni Państwo! Zapraszamy do zapoznania się z wpisem zawierającym wszystkie niezbędne informacje. Na samym dole posta mogą znajdować się załączniki do pobrania. W przypadku pytań zapraszamy do biura lub kontaktu poprzez formularz kontaktowy, telefon i e-mail …

Przypominany, że od 14 lipca 2017 r. na terenie Miasta i Gminy Niemcza, zrzeszonych w Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego zmieniają się zasady segregacji odpadów. Do żółtych pojemników i worków, wraz z opakowaniami z tworzyw sztucznych i wielomateriałowych (kartoniki po płynnej żywności) zbieramy teraz także metale (opakowania metalowe i drobny złom).

Co z odpadami problemowymi?

Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Związku, poza wyznaczonymi terminami zbiórek, nie wolno gromadzić w pojemnikach na odpady i przy nich: mebli, gruzu, sprzętu elektrycznego itp.
Rozwiązaniem jest skorzystanie z Punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych – PSZOK, który bezpłatnie przyjmuje odpady z gospodarstw domowych, takie jak: meble i inne gabaryty, sprzęt elektryczny, baterie i akumulatory, czysty gruz, odpady zielone (trawa, liście), opony, środki chemiczne (farby, lakiery, itp.), odpady niebezpieczne, przeterminowane lekarstwa oraz posegregowany: papier, opakowania szklane, plastikowe i wielomateriałowe.

Korzystając z PSZOK należy pamiętać, że:
– oddawane odpady powinny być czyste (np. gruz bez styropianu, papy), osobno są przyjmowane płyty kartonowo-gipsowe, sprzęt       elektryczny powinien być kompletny;
– należy stosować się do uwag pracowników i regulaminu punktu;
– punkt przyjmuje bezpłatnie odpady z gospodarstw domowych.

Lokalizacja PSZOK
dla mieszkańców Miasta i Gminy Niemcza – ul. Wrocławska 3a-3b, 58-230 Niemcza;
Godziny funkcjonowania: codziennie, w godz.11:00-19:00, soboty w godz. 11:00 – 19:00, w soboty 8:00-16:00
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz funkcjonowanie PSZOK, jest finansowane z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

śmieci.pdf

 

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?

Sprawdź poniżej

Czystość i zieleń miejska

Nieruchomości

Aktualności

Jesteśmy blisko Ciebie!

Firma

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Skip to content